Felipe has logged 31 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★
Edit this entry  
21
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Ghost

Ghost

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry