• Enola Holmes

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Wind

    ★★★★

  • Next Gen

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Cargo

    ★★★½

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Mary Shelley

    ★★★★