Maik has logged 43 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
The Trotsky

The Trotsky

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Frank Herbert's Dune

Frank Herbert's Dune

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Curious George

Curious George

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tiny Toon Adventures: How I Spent My Vacation

Tiny Toon Adventures: How I Spent My Vacation

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
India's Daughter

India's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry