Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
42

42

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Inferno

Inferno

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alice in Borderland

Alice in Borderland

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
There's Something Wrong with Aunt Diane

There's Something Wrong with Aunt Diane

2011
×
★★½
Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★½
Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Win It All

Win It All

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Edit this entry  
04
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Edit this entry  
23
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
09
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Edit this entry