Michael has logged 130 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Edit this entry  
22
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
21
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★½
Edit this entry  
29
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
League of Legends Origins

League of Legends Origins

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Rounders

Rounders

1998
×
★★★
Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
The Housemaid

The Housemaid

2010
×
★★
Edit this entry  
27
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★
Edit this entry  
26
The Current War

The Current War

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Edit this entry