Sort by

Mia has logged 527 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Why Does Herr R. Run Amok?

Why Does Herr R. Run Amok?

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Undercity

Undercity

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Macross Plus: Movie Edition

Macross Plus: Movie Edition

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Chandigarh Kare Aashiqui

Chandigarh Kare Aashiqui

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Boiler Room

Boiler Room

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Frightening

The Frightening

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kony 2012

Kony 2012

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Akhanda

Akhanda

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Wolf

Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marakkar: Lion of the Arabian Sea

Marakkar: Lion of the Arabian Sea

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Vincent Gallo as Flying Christ

Vincent Gallo as Flying Christ

1981
×
Read the review Edit this entry  
02
Bear Force One

Bear Force One

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Battle at Lake Changjin

The Battle at Lake Changjin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry