Sort by
  • The Anthrax Attacks: In the Shadow of 9/11

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • How to Lose Twenty Pounds

    ★★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Our Father

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • 365 Days: This Day

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bubble

    ★★

  • Ambulance

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Coins

    ★★★

  • Olaf Presents

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Belt

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Twenty Something

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Ali & Ava

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Far from the Tree

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★½

  • Eleusis

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Girl in the Basement

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Music

    ½