Sort by

chaotic neutral has logged 233 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Teddy Saw

Teddy Saw

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
find true love

find true love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dead End

Dead End

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
No Place to Hide: The Rehtaeh Parsons Story

No Place to Hide: The Rehtaeh Parsons Story

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Operator

Operator

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
9/11: The Falling Man

9/11: The Falling Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Des

Des

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Baby

The Baby

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Constantine

Constantine

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Amour

Amour

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Because We Are Girls

Because We Are Girls

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Do You Know the Muffin Man?

Do You Know the Muffin Man?

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Children of Shame

Children of Shame

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Price of Honor

The Price of Honor

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Guy Who Didn't Like Musicals

The Guy Who Didn't Like Musicals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death of a Child

Death of a Child

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry