Sort by
  • Pearl

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Close

  • Deep Water

    ★★½

  • The Bad Guys

  • X

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Sharp Stick

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • King Richard

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Ride the Eagle

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

  • Loki

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Soy Rada: Serendipity

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

  • Mank

    ★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Letter Room

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Quiz

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • North Hollywood

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★★