• Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Black Is King

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

  • Tall Girl

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Hair Love

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Crawl

    ★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★½

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Brightburn

    ★★