• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Spree

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Moana

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • Ice Age: Collision Course

    ★★½

  • 1985

    ★★½

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • Let it Be

    ★★★★★

  • Love the Coopers

    ★★★★

  • Goosebumps

    ★★★

  • Pixels

    ★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Maleficent

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • Free Birds

    ★★

  • We're the Millers

    ★★★

  • Turbo

    ★★★½

  • The Odd Life of Timothy Green

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • Black Mirror: The National Anthem

    ★★★½

  • One Day

    ★★★★

  • Tangled

    ★★★★½

  • Megamind

    ★★★★

  • The Making of The Darjeeling Limited

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★½

  • Submarine

    ★★★★