• Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Great Hack

    ★★★★½

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Close

    ½

  • American Hangman

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★★

  • 2036 Origin Unknown

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★★½

  • Get Out

  • Thoroughbreds

    ★★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Moonlight

  • Arrival

  • Deadpool

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • The Walk

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Inside Out

  • Ex Machina

  • Paddington

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • Gone Girl

  • Her

  • Coherence

    ★★★★

  • Under the Skin

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Brave

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Devil

    ★★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

  • The Hangover

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • I Am Legend

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • When a Stranger Calls

    ★★

  • The Descent

    ★★★★

  • The Cat in the Hat

    ★★★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★★

  • Black Hawk Down

    ★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Independence Day

    ★★★

  • Pulp Fiction

  • Forrest Gump

  • The Addams Family

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★