• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Bubble

    ★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★½

  • Belfast

    ★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Waikiki

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★

  • Whisper of the Heart

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½