Sort by

Devin has logged 301 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Z

Z

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Witch Academia

Little Witch Academia

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Voices in the Wind

Voices in the Wind

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waikiki

Waikiki

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Get the Hell Out

Get the Hell Out

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Take the Stairs

Take the Stairs

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry