Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Made in Italy

Made in Italy

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Long Story Short

Long Story Short

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Secret: Dare to Dream

The Secret: Dare to Dream

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Longest Ride

The Longest Ride

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Jackie & Ryan

Jackie & Ryan

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Love at Second Sight

Love at Second Sight

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Snowy Day

The Snowy Day

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
If You Give a Mouse a Christmas Cookie

If You Give a Mouse a Christmas Cookie

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Christmas in Rome

Christmas in Rome

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Benjamin Blümchen - Und der Weihnachtsmann

Benjamin Blümchen - Und der Weihnachtsmann

1992
×
★★½
Edit this entry  
29
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1993
×
★★★½
Edit this entry  
31
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
Song One

Song One

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
Paris Can Wait

Paris Can Wait

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
Shadows in the Sun

Shadows in the Sun

2005
×
★★★
Edit this entry  
01
Conni and the Cat

Conni and the Cat

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Benjamin the Elephant

Benjamin the Elephant

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Minuscule: Valley of the Lost Ants

Minuscule: Valley of the Lost Ants

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Music Never Stopped

The Music Never Stopped

2011
×
★★★★
Edit this entry