• The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Piper

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★

  • The Choice

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★

  • All Roads Lead to Rome

    ★★★

  • The Spirit of Christmas

    ★★★

  • Love the Coopers

    ★★★★

  • Alike

    ★★★½

  • Fathers and Daughters

    ★★★

  • The Intern

    ★★★

  • Miss You Already

    ★★★½

  • Suffragette

    ★★★★

  • Paper Towns

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • The Age of Adaline

    ★★★★

  • The Longest Ride

    ★★★

  • Brooklyn

    ★★★½

  • Asterix: The Mansions of the Gods

    ★★★

  • Love, Rosie

    ★★★½

  • The Best of Me

    ★★★★

  • Lava

    ★★

  • You're Not You

    ★★★

  • Two Night Stand

    ★★★

  • Laggies

    ★★

  • A Little Chaos

    ★★½

  • Before We Go

    ★★★★

  • My Old Lady

    ★½

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Jackie & Ryan

    ★★★

  • Wild

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • If I Stay

    ★★★½

  • The Hundred-Foot Journey

    ★★★

  • The Rewrite

    ★★★

  • The Angriest Man in Brooklyn

    ★★½

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★★

  • Heaven Is for Real

    ★★½

  • Our Summer in Provence

    ★★★½

  • Winter's Tale

    ★★★½

  • The Monuments Men

    ★★★

  • Song One

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★½

  • Christmas in Conway

    ★★★½

  • Frozen

    ★★★½

  • Minuscule: Valley of the Lost Ants

    ★★★

  • Saving Mr. Banks

    ★★★★

  • Angels Sing

    ★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★

  • Her

    ★★★

  • August: Osage County

    ★★

  • Begin Again

    ★★★★

  • Philomena

    ★★★★

  • Labor Day

    ★★★½

  • Tracks

    ★★★½

  • Mr. Morgan's Last Love

    ★★★½

  • About Time

    ★★★★★

  • The Butler

    ★★★½

  • Exit Marrakech

    ★★★

  • Epic

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★

  • Belle

    ★★½

  • The Big Wedding

    ★★★

  • Mood Indigo

    ★★½

  • Remember Sunday

    ★★★

  • Safe Haven

    ★★★½

  • The Kings of Summer

    ★★★½