• Flight

    ★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★½

  • Cloud Atlas

    ★★★★½

  • Measuring the World

    ★★

  • Paulette

    ★★½

  • Australien in 100 Tagen

    ★★★★

  • Won't Back Down

    ★★★

  • Song for Marion

    ★★★½

  • Stuck in Love

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • The Words

    ★★★

  • Anna Karenina

    ★★½

  • The Odd Life of Timothy Green

    ★★★½

  • Celeste & Jesse Forever

    ★★★

  • Ruby Sparks

    ★★★

  • The Magic of Belle Isle

    ★★★½

  • Seeking a Friend for the End of the World

    ★★★

  • Brave

    ★★★

  • People Like Us

    ★★★½

  • Happiness Never Comes Alone

    ★★★½

  • Paperman

    ★★★★

  • Christmas Oranges

    ★★★

  • The Sapphires

    ★★★

  • What to Expect When You're Expecting

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★½

  • To Rome with Love

    ★★★½

  • The Lucky One

    ★★★½

  • Mirror Mirror

    ★★½

  • The Vow

    ★★★★

  • Young Adult

    ★★½

  • 12 Dates of Christmas

    ★★½

  • New Year's Eve

    ★★★

  • The Best Exotic Marigold Hotel

    ★★★½

  • The Letter Writer

    ★★★½

  • Arthur Christmas

    ★★★

  • Delicacy

    ★★★

  • The Intouchables

    ★★★★½

  • Christmas Lodge

    ★★½

  • My Week with Marilyn

    ★★★

  • Salmon Fishing in the Yemen

  • The Descendants

    ★★½

  • The Three Musketeers

    ★★★

  • The Help

    ★★★½

  • The Captains

    ★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★

  • Cars 2

    ★★★

  • Hysteria

    ★★★½

  • The Decoy Bride

    ★★

  • The Tree of Life

    ½

  • The Artist

    ★★★★½

  • Something Borrowed

    ★★½

  • The Swell Season

    ★★★

  • Water for Elephants

    ★★★

  • Winnie the Pooh

    ★★★

  • The Music Never Stopped

    ★★★★

  • One Day

    ★★★★

  • A Little Bit of Heaven

    ★★★½

  • No Strings Attached

    ★★★

  • Toast

    ★★★

  • The Tourist

    ★★★★

  • Christmas Mail

  • Call Me Mrs. Miracle

  • Tangled

    ★★★½

  • Love & Other Drugs

    ★★★½

  • Home for Christmas

    ★★★

  • Life As We Know It

    ★★★

  • Never Let Me Go

    ★★½

  • Conviction

    ★★★★

  • Beginners

    ★★½

  • The Way

    ★★★½

  • The King's Speech

    ★★★★

  • Parked

    ★★★