Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
Striptease

Striptease

1996
×
Edit this entry  
11
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Switching Goals

Switching Goals

1999
×
★★
Edit this entry  
18
Billboard Dad

Billboard Dad

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Edit this entry  
18
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Taste of Summer

A Taste of Summer

2019
×
★★
Edit this entry  
11
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Edit this entry  
11
Open Water 2: Adrift

Open Water 2: Adrift

2006
×
Edit this entry  
11
Open Water

Open Water

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★½
Edit this entry  
06
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
She's All That

She's All That

1999
×
★★
Edit this entry  
29
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Mix Up in the Mediterranean

Mix Up in the Mediterranean

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
You're Bacon Me Crazy

You're Bacon Me Crazy

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Savages

Savages

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
Love to the Rescue

Love to the Rescue

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Last Bridesmaid

The Last Bridesmaid

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Valentine's Match

A Valentine's Match

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Aurora Teagarden Mysteries: How to Con A Con

Aurora Teagarden Mysteries: How to Con A Con

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Onward

Onward

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
GameStopped

GameStopped

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fear City: New York vs The Mafia

Fear City: New York vs The Mafia

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Marnie

Marnie

1964
×
★★★
Edit this entry  
10
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Murder Among the Mormons

Murder Among the Mormons

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pizzas

Pizzas

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Offline Dating

Offline Dating

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry