• The Bad Guys

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Old

  • Nevertheless,

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Like A Rolling Stone: The Life & Times of Ben Fong-Torres

    ★★★★

  • I Still Believe

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Little Women

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The King

    ★★½

  • Strangers From Hell

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Resident Evil: Vendetta

    ★★½

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • Love

    ★★★★

  • SHINee World IV

    ★★★★★

  • Unbroken

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Alice in Borderland

    ★★★★★

  • Obsessed

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Kill Your Darlings

    ★★★

  • Would You Rather

    ★★★

  • SHINee World II

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • The Concubine

    ★★★

  • John Mulaney: New in Town

    ★★★★★

  • Donald Glover: Weirdo

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • A Serbian Film

  • Dorian Gray

    ★★★

  • The Hangover

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Boys Over Flowers

    ★★★★

  • A Frozen Flower

    ★★½

  • The Edge of Love

    ★★

  • Wanted

    ★★

  • Absolute Boyfriend

    ★★★½

  • Atonement

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★★★

  • Watching the Detectives

    ★★

  • Spider-Man 3

    ★★★

  • Hannibal Rising

    ★★

  • Inland Empire

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★★★

  • The Valet

    ★★½