maketheswitchAU has logged 310 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Finding Farideh

Finding Farideh

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Queen's Corgi

The Queen's Corgi

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
What Will Become of Us

What Will Become of Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Truth

The Truth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ask Dr. Ruth

Ask Dr. Ruth

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Liam Gallagher: As It Was

Liam Gallagher: As It Was

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Werewolf

Werewolf

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Professor and the Madman

The Professor and the Madman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Fisherman’s Friends

Fisherman’s Friends

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Operative

The Operative

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suzi Q

Suzi Q

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Untogether

Untogether

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Whispers - Volume 1

Dark Whispers - Volume 1

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Golem

The Golem

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
God of the Piano

God of the Piano

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Emu Runner

Emu Runner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
After Class

After Class

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Castle of Dreams

Castle of Dreams

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fiddler: A Miracle of Miracles

Fiddler: A Miracle of Miracles

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry