Sort by

Kaito has logged 338 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Aloha

Aloha

2015
×
Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Badlands

Badlands

1973
×
★★
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Evil Slave

The Evil Slave

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Cadillac Records

Cadillac Records

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
25
My Name

My Name

2021
×
Edit this entry  
21
Good Newwz

Good Newwz

2019
×
Edit this entry  
20
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★
Edit this entry  
19
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Bhoot Police

Bhoot Police

2021
×
Edit this entry  
16
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Edit this entry  
13
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
13
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Edit this entry  
11
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mo Salah: A Football Fairytale

Mo Salah: A Football Fairytale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prison Break: The Final Break

Prison Break: The Final Break

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
ميلوديا المورفين

ميلوديا المورفين

2013
×
Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★
Edit this entry