Sort by

Marcelo has logged 26 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bon Voyage

Bon Voyage

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stonehearst Asylum

Stonehearst Asylum

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coma

Coma

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frozen

Frozen

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Hammer of the Gods

Hammer of the Gods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Warrior

The Last Warrior

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry