• 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • The House

    ★★★★★

  • The Tinder Swindler

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★★

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★

  • Squid Game

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Life in a Year

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Old Ways

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Onward

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Let It Snow

    ½

  • Klaus

    ★★★

  • Outcast Rockstar

    ★★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • K-12

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Fox & the Bird

    ★★½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Aquaman