• Black Widow

  • Luca

  • Cruella

  • The Woman in the Window

  • Godzilla vs. Kong

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • BLACKPINK: THE SHOW

  • Pretend It's a City

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Unpregnant

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The High Note

    ★★

  • A Short Film About Masturbation

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Half of It

    ★★

  • TFW No GF

    ★★½

  • Normal People

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

    ★★

  • Trolls World Tour

  • Taxi!

    ★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★★½

  • Emma.

    ★★

  • Minari

  • Promising Young Woman

  • Shirley

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Zola

  • Dick Johnson Is Dead

  • Miss Americana

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Sick Boys Die Alone

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Anima

  • The Shock of the Future

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★½

  • UglyDolls

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Avengers: Endgame

  • After

  • Us

    ★★★½

  • Everybody's Everything

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½