Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Fall

Fall

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
Edit this entry  
24
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Insomnia

Insomnia

2002
×
Edit this entry  
16
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
From Hell

From Hell

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Edit this entry  
11
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Edit this entry  
09
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
Edit this entry  
08
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Edit this entry  
04
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
Edit this entry  
01
Studio 666

Studio 666

2022
×
Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Call

The Call

2013
×
Edit this entry  
12
Spree

Spree

2020
×
Edit this entry  
12
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Edit this entry  
11
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Blob

The Blob

1958
×
Edit this entry  
06
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
½
Edit this entry  
29
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Legion

Legion

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
Umma

Umma

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kristy

Kristy

2014
×
Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Edit this entry  
06
Predestination

Predestination

2014
×
Edit this entry  
05
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry