Ale has logged 21 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Free Radicals

Free Radicals

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cassandro, the Exotico!

Cassandro, the Exotico!

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grand Bizarre

The Grand Bizarre

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Quincy

Quincy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nona. If They Soak Me, I'll Burn Them

Nona. If They Soak Me, I'll Burn Them

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Hands

Little Hands

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Daughters of Fire

The Daughters of Fire

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry