• The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Continuity

    ½

  • Loving Vincent

    ★½

  • A Last Look at..

    ½

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★

  • Interstellar

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★½

  • Inception

    ½

  • Inglourious Basterds

    ★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★½

  • Oldboy

    ★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★½

  • Pulp Fiction

    ★★½

  • Forrest Gump

    ★★½

  • Sonatine

    ★★★★★

  • Unforgiven

    ★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★½

  • The Godfather: Part III

    ★★½

  • GoodFellas

    ★★★

  • Wings of Desire

    ★½

  • Amadeus

  • Once Upon a Time in America

    ★★★★★

  • Scarface

    ★★★½

  • The Shining

    ★★

  • Taxi Driver

    ★★★½

  • The Godfather: Part II

    ★★★

  • Chinatown

    ★★★

  • The Sting

    ★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★

  • The Godfather

    ★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★

  • Cool Hand Luke

    ★★★½

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★

  • For a Few Dollars More

    ★★★

  • Pierrot le Fou

    ★★★★

  • A Fistful of Dollars

    ★★★

  • The 400 Blows

    ★★★★

  • Vertigo

    ★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★½

  • The Seventh Seal

    ★★★½

  • Rear Window

    ★★★

  • All About Eve

    ★★★½

  • Rashomon

    ★★★

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★

  • Casablanca

    ★★★

  • City Lights

    ★★★

  • The Kid

    ★★½