Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Continuity

Continuity

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Last Look at..

A Last Look at..

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Amadeus

Amadeus

1984
×
Read the review Edit this entry  
30
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★
Read the review Edit this entry