• Prey

    ★★★½

  • Shamshera

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Dark Nature

    ★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★

  • Elvis

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Men

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★

  • Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★

  • Metal Lords

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Incantation

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Kids in the Hall: Comedy Punks

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Deadstream

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • No Exit

    ★½

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Louis C.K.: Sorry

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Black Friday

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Sooryavanshi

    ★★½

  • Jai Bhim

    ★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • History of Ha

    ★★★½

  • Antlers

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★½

  • The Forgiven

    ★★

  • Ousmane

    ★★★★

  • The Syed Family Xmas Eve Game Night

    ★★★★½