Sort by

Marcus has logged 75 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Fabulous Baron Munchausen

The Fabulous Baron Munchausen

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Kingdom

The Kingdom

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Q

Q

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blue Streak

Blue Streak

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boomerang

Boomerang

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Topsy-Turvy

Topsy-Turvy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Detour

Detour

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Flying Guillotine

The Flying Guillotine

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monster in a Box

Monster in a Box

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swimming to Cambodia

Swimming to Cambodia

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Climax

Climax

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry