Sort by

cielo has logged 17 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★
Edit this entry  
25
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★½
Edit this entry  
21
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
People, Places, Things

People, Places, Things

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry