Sort by

Sebastian has logged 214 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bright

Bright

2017
×
½
Edit this entry  
26
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Room

The Room

2003
×
½
Edit this entry  
11
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
Edit this entry  
04
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
Edit this entry  
18
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★
Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★
Edit this entry