RSS feed for Malin2049
  • Shadowed

  • Emma.

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Goldman v Silverman

  • The Snail and the Whale

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

  • Ordinary Love

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★½

  • Missing Link

    ★★½

  • Shazam!

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Notes from Melanie

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Judy & Punch

    ★★★

  • Monos

    ★★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • The Haunting

    ★★★★★

  • The Circus

    ★★★★

  • Venom

    ½