RSS feed for Malingo
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★★
Edit this entry  
31
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★½
Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Greed

Greed

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Raven

The Raven

1963
×
★★½
Edit this entry  
19
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paw Patrol: Ready, Race, Rescue!

Paw Patrol: Ready, Race, Rescue!

2019
×
★½
Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Edit this entry