• Prey

    ★★★★

  • Pennywise: The Story of IT

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Revealer

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Men

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Our Father

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Monstrous

    ★★½

  • Mandrake

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • A Cloud So High

  • No Exit

    ★★★

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Mo Gilligan: There's Mo to Life

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Slapface

    ★★★★

  • Hate Little Rabbit

    ★½

  • Master

    ★★★

  • Donkeyhead

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Bite Night

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • House Red

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Pirates

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Last Survivors

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Let the Wrong One In

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • So Vam

    ★★★

  • Veneciafrenia

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Night at the Eagle Inn

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Homebound

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★★

  • Dashcam

    ★★★★

  • A Banquet

    ★★★½