Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Splinter

Splinter

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Revealer

Revealer

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
God Bless America

God Bless America

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Our Father

Our Father

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Devil

Devil

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
High Tension

High Tension

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beyond the Door III

Beyond the Door III

1989
×
★★★
Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
14
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Surge

Surge

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
31
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry