Sort by

Mal has logged 255 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kandisha

Kandisha

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
So Vam

So Vam

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sam & Mattie Make a Zombie Movie

Sam & Mattie Make a Zombie Movie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bastard

Bastard

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Old Man Movie

The Old Man Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★
Edit this entry  
27
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Lost Continent

The Lost Continent

1968
×
★★★
Edit this entry  
27
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
See for Me

See for Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dick Maas Method

The Dick Maas Method

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Veneciafrenia

Veneciafrenia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Survivors

Last Survivors

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Pennywise: The Story of IT

Pennywise: The Story of IT

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
When I Consume You

When I Consume You

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry