Mallory has logged 20 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Porto

Porto

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Designing Woman

Designing Woman

1957
×
★★
Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Lions Love

Lions Love

1969
×
★★★
Edit this entry  
24
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★★
Edit this entry  
20
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★½
Edit this entry  
18
Auntie Mame

Auntie Mame

1958
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★
Edit this entry  
11
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Edit this entry  
10
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Old School

Old School

2003
×
★½
Edit this entry  
10
Can-Can

Can-Can

1960
×
★★
Edit this entry  
09
Lions Love

Lions Love

1969
×
★★★
Edit this entry  
06
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
03
High Anxiety

High Anxiety

1977
×
★★
Edit this entry  
02
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★½
Edit this entry