Sort by
  • The Master

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Psycho

    ★★★★½

  • The Dead Zone

    ★★★★½

  • The Birds

    ★★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★½

  • The Knack... and How to Get It

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Top Hat

    ★★★★½

  • The Elephant Man

    ★★★★½

  • The Straight Story

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Black Book

    ★★★★½

  • One Sings, the Other Doesn't

    ★★★★½

  • The Hottest August

    ★★★★½

  • Moonstruck

    ★★★★½

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½