• Men

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • The Unforgivable

    ★½

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Lost Daughter

  • Dune

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

  • Things Heard & Seen

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Third Day

  • Nomadland

  • Pieces of a Woman

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★

  • Mrs. America

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Horse Girl

  • The Nest

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Promising Young Woman

  • Zola

  • Cuties

  • Bombshell

  • Little Women

  • Dark Waters

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Jojo Rabbit

  • Saint Maud

  • Dolemite Is My Name

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The Platform

  • The King

  • The Two Popes

  • Joker

  • The Assistant

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Sorry We Missed You

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Booksmart

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • I Am Mother

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Bird Box

  • On the Basis of Sex

  • Halloween

  • A Private War

  • Vox Lux

  • Can You Ever Forgive Me?

  • A Star Is Born