malou has logged 25 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Our Planet

Our Planet

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★
Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Attenborough's Life in Colour

Attenborough's Life in Colour

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★½
Read the review Edit this entry