• Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Soul

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Joker

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Polar

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

  • Creed II

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • The Predator

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Bright

    ½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Death Note

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Transformers: The Last Knight

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★