• Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Black Art: In the Absence of Light

  • Space Sweepers

  • Framing Britney Spears

  • Paglaki Ko, Gusto Kong Maging Pornstar

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Fan Girl

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Say Your Prayers

    ★★★½

  • Enola Holmes

  • This Is Paris

  • I Care a Lot

  • The Devil All the Time

  • The Old Guard

  • Keith Haring: Street Art Boy

  • Hamilton

    ★★★★

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

    ★★★

  • P.S. Burn This Letter Please

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Impetigore

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Addams Family

  • The Booksellers

    ★★★★

  • Saint Maud

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

  • Knives Out

  • The Two Popes

  • The Kingmaker

  • Uncut Gems

  • Judy

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Hello, Love, Goodbye

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Chasing Happiness

  • Good Omens

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

  • Wig

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Captain Marvel

  • Bauhaus

    ★★★

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

  • Fahrenheit 11/9

  • Suspiria

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Roma

  • Crazy Rich Asians

  • Destination Wedding

  • The Man Who Killed Don Quixote

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★

  • The American Meme

  • Avengers: Infinity War