Sort by
  • Smile

    ★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • The Swimmers

    ★★★★½

  • Ticket to Paradise

  • Handing Them Over

    ★★★★

  • I Love You

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Zombie

    ★★

  • Wahed Tany

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Hamel El Laqab

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Men Agl Zeko

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Sing 2

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • A Banquet

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Naomi Osaka

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

  • Black Widow

    ★★★★

  • Mesh Ana

  • أربعون عاماً وليلة

    ★★★

  • Mama Hamel

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Ninjababy

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Waafet Reggala

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Stardust

    ½

  • Soul

    ★★★★

  • The Floating Plan

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Limbo

    ★★★★½