• Jackass 4.5

  • Senior Year

    ★★½

  • The Pentaverate

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Bubble

    ★★★

  • Bigbug

    ★★★

  • Making The Witcher: Season 2

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • After Yang

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Deadly Cuts

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★½

  • News of the World

  • The Midnight Sky

    ★★