Sort by

mambomama has logged 28 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Futurama: The Beast with a Billion Backs

Futurama: The Beast with a Billion Backs

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Futurama: Bender's Big Score

Futurama: Bender's Big Score

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Siberia

Siberia

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Adventure Time: Islands

Adventure Time: Islands

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Norbit

Norbit

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Steven Universe Future

Steven Universe Future

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry