Sort by
  • Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Do Revenge

  • The Woman King

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Invitation

  • Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

  • Prey

    ★★★½

  • Purple Hearts

  • Not Okay

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Gray Man

  • Bill Burr: Live at Red Rocks

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★★★★½

  • Firestarter

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • The Offer

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Ambulance

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Adam Project

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Boys Presents: Diabolical

    ★★★★

  • The Dropout

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

    ★★★

  • The Tender Bar

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Maid

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Black Phone

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Duel

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½