• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★

  • Maid

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Belfast

    ★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

  • Wrath of Man

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Little Bird

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Vincenzo

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Best of Stand-up 2020

    ★½