MandelBroSet has logged 1,012 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pandora's Box

Pandora's Box

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stuck

Stuck

2007
×
★★
Edit this entry  
30
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Edmond

Edmond

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Falsettos

Falsettos

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★½
Edit this entry  
29
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
May

May

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Doctor X

Doctor X

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
AD/BC: A Rock Opera

AD/BC: A Rock Opera

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Joy

Joy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Boys in the Band

The Boys in the Band

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Memories

Memories

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Red Spectacles

The Red Spectacles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★
Edit this entry  
22
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Zorba the Greek

Zorba the Greek

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry