MandelBroSet has logged 75 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Clown

Clown

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Swimfan

Swimfan

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Firemen's Ball

The Firemen's Ball

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hebrew Hammer

The Hebrew Hammer

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frequently Asked Questions About Time Travel

Frequently Asked Questions About Time Travel

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive Hard

Drive Hard

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Q

Q

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Favorite Shapes by Julio Torres

My Favorite Shapes by Julio Torres

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Meet the Raisins!

Meet the Raisins!

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amazon Women on the Moon

Amazon Women on the Moon

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Exterminator

The Exterminator

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Becky

Becky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Victory

Victory

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Edit this entry  
16
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Clash of the Titans

Clash of the Titans

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Fanboys

Fanboys

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Celia

Celia

1989
×
Read the review Edit this entry  
14
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
...All the Marbles

...All the Marbles

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Death to Smoochy

Death to Smoochy

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Resolution

Resolution

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
X+Y

X+Y

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry